Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Barbara Kucharska

Barbara Kucharska

Kolejne zawieszenie zajęć

poniedziałek, 09 listopad 2020
Dziękujemy Wam za te kilka wspaniałych spotkań w sekcjach zainteresowań. Od poniedziałku 9 listopada znowu jesteśmy zamknięci. Mamy nadzieję, że nie na długo. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i nadziei, że to wszystko kiedyś minie i będzie tak jak dawniej.
Czytaj więcej...

Częściowe zawieszenie zajęć

poniedziałek, 26 październik 2020

W związku z czerwoną strefą epidemiczną z dniem 26.10.2020r. zawiesza się zajęcia WUTW w następujących sekcjach:

- sekcja turystyczna,

- warsztaty plastyczne,

- koło śpiewacze,

- basen,

- grota solna,

- pilates,

- joga,

- taniec latynoamerykański,

- warsztaty rękodzieła,

- historia sztuki.

Przy kontynuacji zajęć w pozostałych sekcjach obowiązują ścisłe zasady reżimu sanitarnego. Życzymy dużo zdrowia. Do zobaczenia niebawem !!!

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Członków WUTW

poniedziałek, 26 październik 2020
W dniu 14.09.2020r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków, na którym podsumowano działalność Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2019r. Na tym bardzo przez wszystkich oczekiwanym spotkaniu zainaugurowano też nowy rok akademicki 2020/2021.
Czytaj więcej...

Podróżowali śladami wielkich Polaków

piątek, 23 październik 2020

Zaplanowaną przez sekcję turystyczną wycieczkę na Mazowsze zrealizowano w dniach 11 – 13.09.2020r. Zwiedzanie rozpoczęto od Magdalenki, w pobliżu której w 1942r. Niemcy dokonali egzekucji na 224 więźniach Pawiaka. Następny punkt to Góra Kalwaria, a w niej Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Kilka kilometrów dalej gotycki Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku. Natomiast w drodze do Radziejowic uczestnicy wycieczki widzieli w Lininie największy wiatrak koźlak w Polsce. Zespół pałacowo – parkowy w Radziejowicach to miejsce wspomnień słynnych Polaków: Józefa Chełmońskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Jerzego Waldorffa. W tej samej gminie nasi turyści zamieszkali w Gościńcu Kuklówka, zwiedzając pobliski dworek, w którym żył i tworzył malarz Józef Chełmoński. W sobotę przewodnik zapoznał grupę z historią Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, w obronie której w II wojnie światowej straciło życie ponad 2000 żołnierzy polskich. Kolejny punkt to Łowicz –związany ze Stefanem Starzyńskim , bohaterskim prezydentem m. st. Warszawy. Spacerując po mieście uczestnicy poznawali historię oraz mijane obiekty: trójkątny rynek, Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, Muzeum Guzików, dom i szkołę, do której uczęszczał St. Starzyński. Dalszym celem podróży było Muzeum w Nieborowie i Arkadii. W reżimie sanitarnym zwiedzano Pałac Radziwiłłów z ogrodem w Nieborowie oraz Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. Atrakcją dnia było Muzeum Motoryzacji w Nieborowie. Z kolei w niedzielę zatrzymano się w Palmirach, gdzie okupanci hitlerowscy przeprowadzili szereg egzekucji. Miejsce to jest obok Katynia symbolem martyrologii inteligencji polskiej podczas II wojny światowej. Tu pochylono się nad grobami Marszałka Sejmu Macieja Rataja czy lekkoatlety Janusza Kusocińskiego. Natomiast duchowych przeżyć dostarczył pobyt w żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina. Ostatnim punktem zwiedzania były Lipce Reymontowskie, a w nich Muzeum Regionalne im. Wł. Reymonta oraz Muzeum Czynu Zbrojnego. Mimo, że to nie czerwiec tylko wrzesień, to i tak pogoda i humory turystom dopisały, a wejście na wieże w Czersku i Nowym Dworze Mazowieckim ich dowartościowało.

Do zobaczenia na kolejnych szlakach !!!

Relację z wycieczki zdała kol. Wiesława Maćkowiak.

Czytaj więcej...

To już artyści

wtorek, 20 październik 2020
Kilkuletnia współpraca z wykładowcą Panem mgr Ryszardem Dereżyńskim doprowadziła do rozbudzenia w naszych amatorkach malarstwa wielkiego zapału i chęci poszerzania horyzontów przez wprowadzanie coraz to nowych technik i możliwości. Efektem jest piękna wystawa otwarta 11.09.2020r. w Galerii MDK pt. ,,Wieś w interpretacji studentów WUTW”. Prezentowane tam obrazy wykonane są w różnych technikach: malarstwo na szkle, płótnie, papierze oraz w formie rysunku. Dziękujemy naszym koleżankom za umiłowanie natury, za przedstawienie miejsc, gdzie jest najciszej, najspokojniej, gdzie można witać dzień ze skowronkiem i spędzać chwile wytchnienia zwłaszcza teraz w okresie pandemii.
Czytaj więcej...

Wycieczka na Wybrzeże

wtorek, 20 październik 2020

Kolejny raz w ramach projektu realizowanego przez Fundację ,,Rozwój Zbyszewic” uczestniczyliśmy w wycieczce, tym razem na Wybrzeże. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od malowniczej Mierzei Helskiej, oddzielającej Zatokę Pucką od Morza Bałtyckiego. Po wykonaniu zdjęć przy Pomniku Neptuna udaliśmy się przy Bulwarze Nadmorskim do fokarium, a następnie do centrum miasta. Jeszcze korzystniejszy dla zdrowia był spacer do przystani i rejs katamaranem ,,Agat” do Gdyni. W przeddzień 40-lecia Sierpnia 80 przy pięknej, słonecznej pogodzie zwiedziliśmy Westerplatte – symbol odwagi i bohaterstwa Polaków, a potem Gdańsk. W kościele Św. Brygidy podziwialiśmy okolicznościową wystawę. Dalej: Złota Brama, spacer ulicą Długą, Długi Targ, Dwór Artusa, panorama na Mołtawę, Bazylika Mariacka, Starówka. Jednak weekend nie wystarczył na zwiedzenie muzeów, ale wszystko przed nami !!!

Czytaj więcej...

W dniach 8.08 – 10.08.2020r. w ramach programu M N i S W realizowanego przez Fundację ,,Rozwój Zbyszewic” miał miejsce wspaniały wyjazd trasą: Wągrowiec – Wadowice – Zakopane – Kraków. Przy wejściu do luksusowego autokaru zostaliśmy wyposażeni w pakiet bezpieczeństwa sponsorowany przez Posła na Sejm RP Pana Grzegorza Piechowiaka. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP w Wadowicach, wjazd kolejką z Kuźnic na Kasprowy Wierch ( 1987 m n.p.m.), Gubałówkę (1126m n.p.m.), zwiedzanie Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Katedry oraz Muzeum na Wawelu. Był też czas na zjedzenie kremówek tuż przy rodzinnym domu Św. Jana Pawła II w Wadowicach, wypicie kawy pod sukiennicami w Krakowie, podziwianie prac konserwatorskich ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim w Krakowie, czy wypicie piwa nieopodal skoczni Wielka Krokiew w Zakopanem. Podczas podróży mieliśmy okazję wysłuchać wykładu wiceburmistrza Margonina Pana Łukasza Malczewskiego na temat świadomości prawnej seniorów. Ten integracyjno-edukacyjny wyjazd pozostawił miłe wspomnienia. Szkoda, że mogły w nim uczestniczyć tylko 22 osoby.

Czytaj więcej...

RODO

piątek, 16 październik 2020

KLAUZULA INFORMACYJNA - REJESTR KORESPONDENCJI 

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - dalej RODO informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, ul. Św. Wojciecha 20, 62-100

    Wągrowiec.

2. Administrator danych nie jest zobowiązany do powołania inspektora ochrony danych. Administrator danych nie powołał inspektora

    ochrony danych. Kontakt do administratora danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Rodzaj danych, które mogą być gromadzone: Dane identyfikacyjne wynikające z otrzymanej/wysłanej poczty, dane adresowe.

4. Cel przetwarzania danych osobowych: zarządzanie korespondencją przychodzącą i wychodzącą - ułatwienie pracy sekretariatu,

    udzielanie odpowiedzi na otrzymaną korespondencję

5. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych: Przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie

    uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora i odbywa się na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.

6. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnione/powierzone: podmiotom uprawnionym do uzyskania danych osobowych na

    podstawie przepisów prawa lub umowy, w szczególności:

     pracownikom i osobom delegowanym,

     podmiotom obsługującym Administratora w zakresie świadczenia usług informatycznych.

     podmiotom obsługującym Administratora w zakresie świadczenia usług pocztowych i kurierskich.

     organom wewnętrznym administratora.

7. Okres przechowywania danych:

     Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na kierowaną korespondencję

        oraz przez okres przewidziany w przepisach prawa dotyczących przechowywania określonych dokumentów.

     Pani/Pana dane osobowe mogą być przechowywane dla celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami

        kierowanymi wobec Administratora, a wynikającymi z przyjęciem i obiegiem korespondencji przez okres wynikający z przepisów

        prawa.

     Pani/Pana dane osobowe mogą być przechowywane dla celów statystycznych i organizacyjnych administratora przez czas

        niezbędny w tym przedmiocie.

8. Posiada Pani/Pan prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub

    ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.

9. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych w zakresie niezbędnym do przyjęcia i obiegu korespondencji jest dobrowolne.

     Niepodanie danych może skutkować odmową udzielenia odpowiedzi na kierowaną korespondencję.

11. Udostępnione przez Panią/Pana dane nie będą podlegały profilowaniu.

12. Administrator danych nie będzie przekazywał Pani/Pana danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji

     międzynarodowej.

Zarząd Stowarzyszenia

Czytaj więcej...

RODO

piątek, 16 październik 2020

KLAUZULA INFORMACYJNA - REJESTR UCZESTNIKÓW PROJEKTÓW

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - dalej RODO informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, ul. Św. Wojciecha 20, 62-100  

   Wągrowiec.

2. Administrator danych nie jest zobowiązany do powołania inspektora ochrony danych. Administrator danych nie powołał inspektora

   ochrony danych. Kontakt do administratora danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Rodzaj danych, które mogą być gromadzone: imię i nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, PESEL lub informacja o wieku, 

   telefon, e-mail, wizerunek - rodzaj pobieranych danych uzależniony jest od wymogów umów o dofinasowanie.

4. Cel przetwarzania danych osobowych:

   1) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu udokumentowania udzielonego wsparcia [doradczego/szkolenioweg/innego];  

   2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu prawidłowej realizacji zadania publicznego [projektu].

   3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu ewaluacji, kontroli, monitoringu i sprawozdawczości zadania publicznego 

       [projektu].

   4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celach statystycznych i prowadzenia archiwizacji.

5. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych: Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych:

   1) jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym i odbywa się na podstawie artykułu 6 ust. 1 lit. e) 

       RODO;

   2) w zakresie publikacji wizerunku [oraz jego upublicznienia] odbywa się za Pani/Pana zgodą, tj. na podstawie artykułu 6 ust. 1 lit.

       a) RODO;

   3) jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora i odbywa się na

       podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f) RODO [np. cele statystyczne, przygotowanie przyszłych projektów].

6. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnione/powierzone: Zleceniodawcy zadania publicznego [projektu], podmiotom

    uczestniczącym w realizacji zadania publicznego [projektu], podmiotom dokonującym audytu/kontroli zadania publicznego

    [projektu], zewnętrznemu biuru rachunkowemu [obsłudze kadrowo-płacowa], bankowi, organom wewnętrznym administratora.

7. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez: okresy wymagane umowami o udzielenie dotacji, przy czym administrator

    może przetwarzać dane również później aż do momentu ustania potrzeby przetwarzania w celach analityki/statystki oraz

    planowania kolejnych przedsięwzięć.

8. Posiada Pani/Pan prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub

    ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.

9. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10. Podanie przez Panią/Pana danych jest niezbędne do skorzystania ze wsparcia udzielanego w ramach realizacji zadania

     publicznego.

11. Udostępnione przez Panią/Pana dane nie będą podlegały profilowaniu.

12. Administrator danych nie będzie przekazywał Pani/Pana danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji

     międzynarodowej.

Zarząd Stowarzyszenia

Czytaj więcej...

RODO

czwartek, 15 październik 2020

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA CZŁONKA STOWARZYSZENIA

Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - dalej RODO informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, ul. Św. Wojciecha 20, 62-100   

    Wągrowiec.

2. Administrator danych nie jest zobowiązany do powołania inspektora ochrony danych. Administrator danych nie powołał inspektora

    ochrony danych. Kontakt do administratora danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Rodzaj gromadzonych danych: imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail, data i miejsce urodzenia, pesel, wykształcenie, status na

    rynku pracy.

4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celach:

   1) realizacji zadań statutowych Administratora,

   2) członkostwa w Stowarzyszeniu,

   3) budowania dobrego wizerunku Administratora,

   4) techniczno-organizacyjnych,

   5) statystycznych.

5. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych:

   1) przetwarzanie Pani/Pana danych wizerunkowych odbywa się na podstawie wyrażonej przez Pani/Pana zgody, tj. na podstawie

       artykułu 6 ust. 1 lit. a) RODO,

   2) przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze

       w zakresie dokumentowania zdarzeń gospodarczych dla celów podatkowych i rachunkowych i odbywa się na podstawie

       artykułu 6 ust. 1 lit c) RODO,

   3) przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym i

       odbywa się na podstawie artykułu 6 ust. 1 lit. e) RODO,

   4) przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów

       realizowanych przez Administratora w związku z prowadzoną działalnością statutową i odbywa się na podstawie artykułu 6 ust.

      1 lit. f) RODO.

6. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnione/ powierzone wyłącznie podmiotom uprawnionym do uzyskania danych

    osobowych na podstawie przepisów prawa, a także współpracownikom Administratora, zewnętrznemu biuru rachunkowemu oraz

    firmom ubezpieczeniowym w przypadku wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

7. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celów oraz obowiązków archiwalnych i

    statystycznych, jak również dla udokumentowania działalności Administratora.

8. Posiada Pani/Pan prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub

    ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo

    do cofnięcia zgody w dowolnym momencie gdy przetwarzanie danych odbywa się na jej podstawie.

9. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest niezbędne do przyjęcia Pani/Pana w poczet członków Stowarzyszenia/

     członkostwa w Stowarzyszeniu oraz uczestniczenia i korzystania z wydarzeń organizowanych i prowadzonych przez

     Administratora w ramach działalności statutowej. Wyrażanie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych wizerunkowych jest

     dobrowolne.

11. Udostępnione przez Panią/Pana dane nie będą podlegały profilowaniu. Profilowanie to – zgodnie z art. 4 pkt 4) RODO dowolna

     forma zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, która polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny

     niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów

     pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności,

     zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się. Administrator danych nie będzie przekazywał Pani/Pana danych osobowych do

     państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Czytaj więcej...
Sponsor strony WUTW: dr Hubert Paluch Stronę wykonała firma migland.pl  2012

 

www.wutw.wagrowiec.pl