
30.04.2026r. w obecności Pani Burmistrz Miasta Wągrowca Alicji Trytt została otwarta wystawa sekcji plastycznej WUTW. Wydarzeniem tym rozpoczęliśmy obchody kryształowego jubileuszu 15-lecia działalności naszego stowarzyszenia. Mistrzowie pędzla w osobach: Bielinis Witold, Hoffmann Janina, Kozłowska Barbara, Michalska Jolanta, Niechniedowicz Halina, Pawlaczyk-Larska Danuta, Smykowska Elżbieta, Waligóra Halina, Zaganiaczyk Elżbieta, Zawol Zofia poprzez namalowane obrazy wyrazili swoje spostrzeżenia, przeżycia i twórcze poszukiwania. Dziękujemy autorom prac za odwagę podzielenia się swoją intymną, malarską wizją świata. Prace te pokazują, że kreatywność nie zna ograniczeń wiekowych, a trzeci wiek to doskonały czas na rozwijanie pasji. Dziękujemy Panu mgr Ryszardowi Dereżyńskiemu za cierpliwe prowadzenie słuchaczy przez meandry kompozycji i techniki malarskiej oraz za przygotowanie wystawy. Dziękujemy Pani Iwonie Szafran – Dyrektor MDK za otwartość na współpracę z nami.